Patronus Seniora

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
17 grudnia 2020

 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Suchym Dębie aktywnie włączyli się w akcję Caritas Archidiecezji Gdańskiej Patronus Seniora. To nowa akcja , która objęła wsparciem 100 starszych osób z terenu archidiecezji. Epidemia nie przekreśliła możliwości pomocy starszym osobom . Akcja polegała na tym, by własnoręcznie pomalować otrzymany od Caritas kubek. Kolejnym elementem inicjatywy było napisanie listu do seniora.

 

Nasi wolontariusze wylosowali dwie panie seniorki p. Elżbietę z Sopotu oraz p. Stanisławę z Gdańska . Uczniowie także mogli spełnić bardzo skromne marzenia pań.

Pani Elżbieta zdradziła , że pije dużo herbaty więc potrzebowała dużego kubka. Do paczki dorzuciliśmy zapas żelków oraz własnoręcznie napisany list przez Oliwię uczennicę klasy VIIA . Pani seniorka otrzymała od SKC także życzenia świąteczne. Panią Stanisławę obdarowaliśmy skarpetkami z antypoślizgową podeszwą , oraz listami własnoręcznie napisanymi przez Julię i Roksanę z klasy VII A.

Składam ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych wolontariuszy w akcję Patronus Seniora . Serdecznie dziękuję wszystkim za wielkie serca i chęć pomocy w tym pandemicznym czasie.

 

Karina Jędrzejowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie