Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Kolorowo w świetlicy …

Przejdź do - Kolorowo w świetlicy …

Świetlica! Kolorowe miejsce relaksu, odpoczynku, wspólnej wesołej zabawy, pełne głośnych, uśmiechniętych dzieci spragnionych ruchu i kontaktu z rówieśnikami. To tu nasi uczniowie spędzają często długie godziny, przeżywają swoje smutki i radości, uczą się funkcjonować wśród innych i nawiązywać prawidłowe relacje. Jak jednak utrzymać tą radosną atmosferę w czasie pandemii?

Jedną z form aktywności w świetlicy są zajęcia plastyczne. Wykonując prace, uczniowie korzystają z własnych przyborów. Nauczyciel zakłada rękawiczki lub dezynfekuje ręce, po czym może rozdać dzieciom kartki, plastelinę lub inne rzeczy niezbędne do wykonania pracy. Dzieła uczniów można od razu umieścić na tablicy (pamiętając o jednorazowych rękawiczkach) lub odłożyć na bok, by po okresie kwarantanny bezpiecznie móc je zawiesić. Dzięki tym dziełom sale stają się przytulne i kolorowe.

Praca świetlicy szkolnej została zaplanowana w taki sposób, by uczniowie poszczególnych grup świetlicowych nie łączyli się ze sobą.

 

Magdalena Leśkiewicz

n-el świetlicy

27 stycznia 2021

Ogłaszam konkurs dla uczniów klas 4-8 na najciekawszy SŁOWNIK OBRAZKOWY W JĘZYKU NIEMIECKIM :)

Przejdź do - Ogłaszam konkurs dla uczniów klas 4-8 na najciekawszy SŁOWNIK OBRAZKOWY W JĘZYKU NIEMIECKIM :)
Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać słownik obrazkowy w języku niemieckim zawierający słownictwo z jednej dziedziny: np. Święta Bożego Narodzenia (Weihnachten), Święta Wielkanocne (Ostern), Zwierzęta (Tiere), Przybory Szkolne (Schulsachen), Pogoda (Wetter) itp.
 
 Forma pracy jest dowolna (książeczka, plakat, forma przestrzenna itd.)

W słowniku oprócz wizualizacji wykonanej dowolną techniką (obrazek, wyklejanka, wycinek z gazety, itp.) powinna znaleźć się także forma pisana (Pamiętamy, że rzeczowniki w języku niemieckim piszemy wielką literą oraz z rodzajnikiem der/die/das ). Słowa zapisujemy w kolejności alfabetycznej oraz nie zapisujemy polskich znaczeń;

Każdą pracę należy opisać. Opis powinien zawierać: imię i nazwisko wykonawcy słownika oraz klasę.
Następnie pracę odsyłamy do p. Jolanty Budziak (jolanta.budziak@suchy-dab.edu.pl )

Termin konkursu: 18 styczeń 2021 r.-29 styczeń 2021 r.

Najciekawsze prace zostaną nagrodzone :)
Każdy uczestnik konkursu otrzyma także ocenę z j. niemieckiego.

Zapraszam i zachęcam do udziału w konkursie

SZCZEGÓŁOWY REGULAMIN DO POBRANIA W ZAŁĄCZNIKU
 
Jolanta Budziak  
18 stycznia 2021

Dodatkowy dyżur telefoniczny dla dzieci, młodzieży, rodziców/opiekunów i nauczycieli w czasie ferii zimowych

Informujemy, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim uruchomiła dodatkowy dyżur telefoniczny dla dzieci, młodzieży, rodziców/opiekunów i nauczycieli w czasie ferii zimowych. Codziennie w okresie ferii, tj. w dniach od 04.01.2021 r. do 15.01.2021 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-11.00 udzielane są telefoniczne porady, konsultacje, rozmowy wspierające oraz interwencyjne dla dzieci, młodzieży, rodziców/opiekunów oraz nauczycieli. Zachęcamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli do skorzystania z pomocy i wsparcia psychologiczno-pedagogicznego udzielanego pod numerem tel. 530 600 990.

Dziękujemy

 

Z wyrazami szacunku

i noworocznymi pozdrowieniami

Ewa Jakacka

Dyrektor PPP w Pruszczu Gdańskim

8 stycznia 2021

Akcja ,, Zszywamy pokolenia ”

Przejdź do - Akcja ,, Zszywamy pokolenia ”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zostali zaproszeni do akcji ,,Zszywamy pokolenia”. Uczniowie mieli możliwość uszycia prostego plecaka lub piórnika dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Esseng w Kamerunie . Wystarczyło trochę chęci , czasu i maszyny do szycia . Nasz wolontariusz Franek z klasy VII C podjął to wyzwanie i przygotował plecak i piórnik . To świetna inicjatywa i wspaniała współpraca ludzi otwartych na pomoc innym . Bardzo dziękuje Frankowi , że mimo tak trudnej sytuacji , wielu obaw pracuje i pomaga innym

 

Karina Jędrzejowska

 

27 grudnia 2020

Uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

22 grudnia 2020