Jesteś tutaj: Start / Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zbiórka żywności

Przejdź do - Zbiórka żywności

Wielki Post to czas przygotowań do przeżycia świąt Wielkanocnych. Doskonałą okazją do wypełnienia jałmużny wielkopostnej było dołączenie do akcji WIELKI „karton” POST. Zbiórka Żywności trwała w naszej szkole w dniach 15-19 marca 2021 r . Przy wejściu do szkoły znajdował się karton, do którego zbieraliśmy żywność o długim terminie do spożycia, taką jak np. ryż, makaron, bakalie, majonez, puszki owocowe, olej, słodycze, dżem, herbatę oraz kawę. Z zebranej żywności zostaną przygotowane paczki dla osób starszych i bezdomnych znajdujących się w potrzebie. W tym trudnym dla wszystkich roku związanym z występowaniem koronawirusa SARS-CoV-2, mieliśmy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem. Ten trudny czas został nam dany, byśmy siebie sprawdzili i zadali sobie pytanie: czy umiem dać komuś cząstkę siebie? Składam serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie Zbiórki Żywności . To dzięki ludziom dobrej woli możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się naszym uczniom i rodzicom oraz paniom Marcie Koprowskiej , Justynie Hirsz, Joannie Węglerskiej , Jagodzie Sasnal za sprawne przeprowadzenie zbiórki.

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka.
Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość,
pokój oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha!

 

Karina Jędrzejowska

 

31 marca 2021

Skarpet para – dobro wyzwala

Przejdź do - Skarpet para – dobro wyzwala

Słowa ,, Skarpet para dobro wyzwala ” stały się hasłem tegorocznej akcji Caritas Archidiecezji Gdańskiej z okazji Światowego Dnia Ubogich, który w tym roku przypadał 15 listopada 2020 .

17 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Skarpet para – dobro wyzwala

Patronus Seniora

Przejdź do - Patronus Seniora

 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Suchym Dębie aktywnie włączyli się w akcję Caritas Archidiecezji Gdańskiej Patronus Seniora. To nowa akcja , która objęła wsparciem 100 starszych osób z terenu archidiecezji. Epidemia nie przekreśliła możliwości pomocy starszym osobom . Akcja polegała na tym, by własnoręcznie pomalować otrzymany od Caritas kubek. Kolejnym elementem inicjatywy było napisanie listu do seniora.

 

17 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Patronus Seniora

Akcja ,,Świąteczna kartka dla medyka”

Przejdź do - Akcja ,,Świąteczna kartka dla medyka”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas dziękują i wspierają Służbę Zdrowia w czasie pandemii koronawirusa. Przygotowali piękne kartki świąteczne jako podziękowanie za trudną pracę wszystkim medykom . Przystępując do akcji Swiąteczna kartka dla medyka uczniowie chcieli wyrazić wdzięczność i okazać szacunek dla wszystkich zawodów medycznych i ukazać potrzebę kształcenia się młodzieży w tym kierunku oraz wzbudzić refleksję nad ochroną własnego zdrowia.

17 grudnia 2020
Czytaj więcej o: Akcja ,,Świąteczna kartka dla medyka”

Akcja ,, Zszywamy pokolenia ”

Przejdź do - Akcja ,, Zszywamy pokolenia ”

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zostali zaproszeni do akcji ,,Zszywamy pokolenia”. Uczniowie mieli możliwość uszycia prostego plecaka lub piórnika dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Esseng w Kamerunie . Wystarczyło trochę chęci , czasu i maszyny do szycia . Nasz wolontariusz Franek z klasy VII C podjął to wyzwanie i przygotował plecak i piórnik . To świetna inicjatywa i wspaniała współpraca ludzi otwartych na pomoc innym . Bardzo dziękuje Frankowi , że mimo tak trudnej sytuacji , wielu obaw pracuje i pomaga innym

 

Karina Jędrzejowska

 

27 grudnia 2020