"Uniwersytet przedszkolaka"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zabawy matematyczne z klockami w 3-latkach

Przejdź do - Zabawy matematyczne z klockami w 3-latkach
Dodatkowe zajęcia w grupie 3 latków to  zabawy klockami, dzięki nim dziecko rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, a także usprawnia procesy poznawcze, takie jak: pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość, umiejętność kontroli. 
Klocki pozwalają dziecku na ćwiczenie i rozwijanie zdolności manualnych, poprzez dopasowywanie klocków, budowanie z nich budowli, tworzenie nowych rozwiązań z własnych pomysłów. Eksploracja kolorowych kształtów i próby dopasowania ich do otworów uczą zręczności, ćwiczą prawidłowy chwyt i rozwijają ciekawość poznawczą.
Dzieci bawiące się plastikowymi czy drewnianymi klockami z różnymi otworami mają okazję przetestować zależności przyczynowo - skutkowe i zrozumieć zachodzące procesy. Dziecko uczy się, że jeśli czymś rzuci np. klockiem, to on spadnie, może również coś potłuc. Kiedy zbuduje dom czy pociąg to widzi, że jego działania przyniosły konkretny efekt, który wzbudza zainteresowanie innych osób np. rodziców, rówieśników czy nauczycieli.
 
M. Koprowska
12 listopada 2020

Zajęcia matematyczne z klockami

Przejdź do - Zajęcia matematyczne z klockami

Klocki lego to najbardziej kreatywna zabawka świata. Klocki uczą myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania, ale też tworzenia i eksperymentowania. To zabawka najbardziej pobudzająca do aktywności, twórczej zabawy, a nawet nauki.

27 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Zajęcia matematyczne z klockami

Matematyka sensoryczna i gimnastyka paluszkowa

Przejdź do - Matematyka sensoryczna i gimnastyka paluszkowa

Motoryka mała to przede wszystkim sprawne funkcjonowanie dłoni i palców. Dzieci z grupy 4-latków dzięki dodatkowym zajęciom z Projektu unijnego Uniwersytet Przedszkolaka mają wiele zajęć kształtujących motorykę mała i dużą w związku z tym, dzieci nabierają zręczności w takich formach aktywności, jak: lepienie, malowanie, nawlekanie, wydzieranie, wycinanie, zapinanie, zawiązywanie, pisanie itp.

27 stycznia 2020
Czytaj więcej o: Matematyka sensoryczna i gimnastyka paluszkowa

Bajkoterapia w przedszkolu

Przejdź do - Bajkoterapia w przedszkolu

Przedszkolaki chętnie biorą udział w zajęciach bajkoterapii.

21 października 2019
Czytaj więcej o: Bajkoterapia w przedszkolu

Zajęcia komputerowe przedszkolaków

Przejdź do - Zajęcia komputerowe przedszkolaków

Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach komputerowych.

21 października 2019
Czytaj więcej o: Zajęcia komputerowe przedszkolaków