Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie

Strona główna

Najnowsze aktualności

Mikołajki w kinie

Powiększ zdjęcie

Dnia 6 grudnia klasy IV A i  IV B pod opieką P.Natalii Kozłowskiej, Doroty Arseniuk oraz Michała Stępniaka wybrały się do galerii „FORUM” w Gdańsku ,aby obejrzeć w kinie film „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Film bardzo podobał się wszystkim uczestnikom, którzy bardzo zadowoleni wychodzili z sali kinowej.

Spacerując po galerii udało nam się spotkać Św. Mikołaja,  który przybył do nas z Finlandii z miejscowości Rovaniemi:) .Św Mikołaj opowiadał o swoim długim życiu oraz dalekiej drodze jaką musiał pokonać aby się z nami zobaczyć, a na koniec zrobiliśmy sobie z nim wspólne zdjęcie. Oczywiście nie zabrakło również słodkich upominków dla wszystkich uczestników w postaci czekoladowych Mikołajów.

Wszyscy uczestnicy wycieczki bardzo zadowoleni wracali z dzisiejszego wyjazdu i zastanawiali się kiedy wychowawcy zorganizują im kolejny wyjazd☺

Michał Stępniak

8 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Mikołajki w kinie

Dzień Pluszowego Misia

Powiększ zdjęcie

Dzień Pluszowego Misia cały świat każdego roku obchodzi 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.  

W naszej szkole włączyliśmy się w światowe obchody tego święta 27 listopada. Samorząd Uczniowski zaproponował konkurs na największą liczbę pluszowych misiów w klasie. W każdej klasie znaleźliśmy przynajmniej jednego misia, ale najwięcej pojawiło się ich w klasie Ia - 64 sztuki. Cała klasa otrzymała nagrodę i wielką pochwałę za tak ogromne zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

Agnieszka Gantner

8 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia

Gminny konkurs plastyczny pt. ZAWSZE BIAŁO-CZERWONA"

Powiększ zdjęcie

Gminny konkurs plastyczny pt. ZAWSZE BIAŁO-CZERWONA" organizowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie został rozstrzygnięty.

Do konkursu zgłoszono ponad 60 prac ze szkół gminy Suchy Dąb - Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie, Szkoły Podstawowej im. Księdza Prałata Józefa Waląga w Koźlinach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grabinach - Zameczku. Podczas uroczystej gali, nagrody wręczyła Wójt Gminy Suchy Dąb pani Henryka Król oraz  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Suchym Dębie pani Aleksandra Lewandowska.
8 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Gminny konkurs plastyczny pt. ZAWSZE BIAŁO-CZERWONA"

3b wie, co je

Powiększ zdjęcie

     Okres jesienno- zimowy sprzyja rozwojowi wszelkich infekcji. Poza odpornością fizyczną, tracimy także na kondycji psychicznej. Wiatry, mgły, ponure i szare niebo, wahania temperatury i brak promieni słonecznych… To wszystko może mieć negatywne skutki, jeśli nie będziemy zwracali uwagi na to, co jemy, aby dostarczyć witamin, makro- i mikroelementów w pożywieniu. Nabiał, warzywa, owoce, żywność nieprzetworzona- bardzo nam sprzyjają. Oczywiście… nie zapominajmy o spacerach. W ubraniu odpowiednim do warunków atmosferycznych.

No i rzecz jasna o uśmiechu! Koniecznie :)

              Uczniowie kl.3b z Wychowawczynią

8 grudnia 2018
Czytaj więcej o: 3b wie, co je

III GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECI

Powiększ zdjęcie

We wtorek, 27 listopada 2018 roku, odbył się III GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ. Tegoroczna edycja Konkursu była poświęcona pieśniom patriotycznym.

6 grudnia 2018
Czytaj więcej o: III GMINNY KONKURS PIOSENKI DZIECI